XIX Memoriał im. Stefana Moskalewicza

W sobotę 14 grudnia 2019 roku w Świdwinie – w mieście dzieciństwa i młodości Olgierda Moskalewicza  po raz dziewiętnasty spotykały się Gwiazdy polskiego futbolu. Olgierd Moskalewicz wraz z gronem przyjaciół i znajomych, po raz kolejny, spotkanie to poświęcił zmarłemu przed laty swojemu tacie – znanemu niegdyś  piłkarzowi i działaczowi sportowemu.   

Współorganizatorami Memoriału są: Urząd Miasta Szczecin, Urząd Miasta Świdwin, Starostwo Powiatowe w Świdwinie, Urząd Miasta w Łobzie, Park Wodny „Relax” w Świdwinie, Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Police.                              

 Partnerami pozostają: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Gminy Trąbki Wielkie, Energopol Szczecin S.A., Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., Polskie Terminale S.A., Wodociągi Zachodniopomorskie Spółka z o.o. oraz kilkadziesiąt innych firm, osób prawnych i fizycznych. 

 Od lat Memoriał ma także misję charytatywną.  W trakcie rozgrywek, a następnie głównie podczas  uroczystej kolacji trwają licytacje cennych pamiątek sportowych i nie tylko, a pozyskane środki przekazywane są na cele charytatywne. Jak co roku również i w tym pieniądze będą zbierane m.in. dla Domu Dziecka w Świdwinie, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego  w Rzepczynie, a także dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz innym potrzebującym – pokrzywdzonym przez los.                

 Do udziału  w imprezie zaproszono znane czołowe zespoły piłkarskie z całej Polski w tym te, w których grał Olgierd Moskalewicz. W imprezie wystartowało 14 drużyn, które w drodze losowania zostały przydzielone do 3 grup. W dwóch z nich grało po 5 zespołów, a w trzeciej grupie zagrały  4 zespoły. Wśród zespołów zobaczymy: POGOŃ Szczecin, ARKĘ Gdynia, BŁĘKITNYCH Stargard, OLDBDBOY GKS Bełchatów, GRUPA AZOTY Police,  ORZEŁ Trąbki Wielkie, LEKARZY Szczecin, SCYZORYKI Londyn, PIEROŻKI Szczecin, SPÓJNIĘ Świdwin, PAMET Świdwin EKSPORTOWCY Szczecin  oraz  dwa zespoły PRZYJACIÓŁ GADOCHY I   i  PRZYCIÓŁ GADOCHY II.                                                  

W drużynie PIEROŻKÓW Szczecin wystąpiła gwiazda formatu międzynarodowego, reprezentant Polski – Kamil Grosicki.

 Dla kibiców, którzy przyjdą do hali oprócz uczty piłkarskiej przygotowane zostały różne nagrody i atrakcje.  Między innymi zobaczyliśmy mieszkankę Świdwina – uczennicę klasy 5c Szkoły Podstawowej nr 1 – Zuzannę Prusaczyk, która w maju br. zdobyła Mistrzostwo Europy FIT-KIDS federacji WBBF-WFF Fitness Sportowego w kategorii do lat 12, a w listopadzie br. Mistrzostwo Świata Fit Kids  w konkurencji fitness akrobatyczny tej samej federacj. 

Dokładny przebieg turnieju: