Nauka pływania

Serdecznie zapraszamy do naszej oferty nauki pływania  Parku Wodnego RELAX. Nasza szkoła oferuje wysokiej jakości program nauczania, dopasowanego do różnych grup wiekowych i umiejętności.

Dla Maluchów: Baby Swim – Nauka dla Niemowląt 

Dzieci i młodzież: Indywidualne podejście 

Zajęcia dla Szkół: Edukacja i Aktywność 

Nasza szkoła pływania współpracuję również z placówkami edukacyjnymi, obowiązkowo w godzinach lekcyjnych. Nasze doświadczenie dotyczące podejścia oraz postępowania z dużymi grupami wpływa efektywnie na naukę pływania dla grup szkolnych.

Baby Swim – nauka pływania dla niemowląt

Jeśli poszukujesz możliwości wprowadzenia maluszka w świat wody już od wczesnych lat, wtedy zapisz go na zajęcia grupy „Maluchy”. Nasze specjalne kursy dla małych dzieci i niemowląt są doskonałe. Tworzymy atmosferę wspierającą naukę oraz pewność w wodzie już od wczesnych lat.

Program lekcji zawiera:

 • część zabawową – wspólne zabawy dziecka z rodzicem w wodzie z wykorzystaniem kolorowych zabawek i przyborów mających na celu uatrakcyjnienie dzieciom zajęć i stymulację rozwoju psychoruchowego
 • część grupowych zabawy integracyjnych – obecność innych maluchów, wspólne zabawy integracyjne, naśladowanie innych dzieci są czynnikami przyspieszającymi proces oswajania i nabywania umiejętności pływackich
 • część metodyczną zawierającą informacje i treści z zakresu nauczania pływania, realizowane w sposób indywidualny przez każde dziecko z rodzicem.

W części metodycznej realizowane są:

 • ćwiczenia oswajające z wodą – adaptacja do środowiska wodnego;
 • prawidłowe ułożenia i chwyty dziecka na powierzchni wody;
 • gimnastykę i ćwiczenia stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka;
 • ćwiczenia aktywizacji pracy kończyn górnych i kończyn dolnych w wodzie;
 • ćwiczenia zanurzeń pod powierzchnię wody;
 • ćwiczenia poślizgów na powierzchni wody i poślizgów podwodnych;
 • ćwiczenia unoszenia się na wodzie, ćwiczenia równowagi;
 • ćwiczenia kontroli ciała w wodzie, ćwiczenia zmian pozycji;
 • ćwiczenia lokomocyjne – samodzielnego przemieszczania się na i pod powierzchnią wody;
 • ćwiczenia oddechowe;
 • ćwiczenia wypornościowe;
 • skoki do wody;
 • ćwiczenia z samoratownictwa;

 Podział na wiek:

 • Niemowlęta 3-12 miesięcy – stymulacja rozwoju psychoruchowego w wodzie, zaadoptowanie dziecka do środowiska wodnego – oswojenie dziecka z wodą, realizacja  pierwszego rodzaju zanurzania dziecka pod wodę, ćwiczenia aktywizacji pracy kończyn dolnych w wodzie. Program zajęć zawiera ćwiczenia stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka w prawidłowych pozycjach ułożeniowych i z zastosowaniem prawidłowych chwytów. Przygotowanie dziecka do kolejnych etapów nauczania czynności pływackich realizowanych na kolejnych zajęciach. 
 • 1-2 lata – stymulacja rozwoju psychoruchowego w wodzie, realizacja kolejnych rodzajów zanurzeń, realizacja pierwszych bezpiecznych skoków do wody, wydłużenie czasu przebywania pod wodą, realizacja pierwszych poślizgów podwodnych, ćwiczenia na kontrolę ciała w wodzie, ćwiczenia lokomocyjne w środowisku wodnym. Ćwiczenia pływackie realizowane są w oparciu o nabyte przez dziecko umiejętności motoryczne np: czworakowanie, samodzielny siad, samodzielne zmiany pozycji, chód. W programie realizowane są ćwiczenia dla dzieci w wieku wczesno dziecięcym dostosowane do wieku rozwojowego malucha. Podczas ćwiczeń wykorzystywane są pływackie pomoce dydaktyczne – materace, piankowe węże, deski, dmuchane rękawki itp.
 • 3-4 latki – przyzwyczajenie dziecka do chwiejnych warunków równowagi panujących w wodzie, dzieci uczą się samodzielnego utrzymywania się na wodze w różnych pozycjach: w pionie, na plecach i na  brzuchu z pomocniczym sprzętem pływającym, samodzielnych zmian w/w pozycji.  Uczymy samodzielnej  lokomocji w środowisku wodnym, skoków do wody z pozycji siedząc, stojąc z całkowitym zanurzeniem i wypłynięciem z pod wody oraz pływania pod wodą. Program zajęć zawiera ćwiczenia z zakresu adaptacji do środowiska wodnego, ćwiczenia  kontroli ciała w wodzie, lokomocji w różnych pozycjach, samoratownictwa. W proces dydaktyczny wplecione są wspólne zabawy rodzica z dzieckiem oraz zabawy grupowe, zabawy wg. koncepcji Halliwick.

Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorem organizującym zajęcia:  tel. 785 600 065

Nauka pływania dla dzieci i młodzieży

W kategorii „Dzieci i młodzież” oferujemy różnorodne grupy, podzielone ze względu na poziom zaawansowania. Nasi doświadczeni instruktorzy zapewniają opiekę i indywidualne podejście, aby wspierać umiejętności pływania. 

Jeśli Twoje dziecko już dobrze radzi sobie w wodzie, zapraszamy na wyższy poziom zajęć, które pomagają dalej doskonalić technikę i zwiększać wydajność.

Organizujemy kursy nauki i doskonalenia pływania dla różnych grup wiekowych, oraz przeprowadzamy egzaminy na kartę pływacką . Kurs nauki pływania dla dzieci odbywa się w systemie szkółki pływackiej, pokrywającej się z semestrami szkolnymi.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH ZAJĘCIACH SZKÓŁKI PŁYWACKIEJ

W RAMACH ZAJĘĆ PROPONUJEMY NAUKĘ PŁYWANIA OD „0” DO PŁYWANIA ELEMENTARNEGO ORAZ NAUKĘ I DOSKONALENIE PŁYWANIA STYLAMI SPORTOWYMI

DZIECIOM W WIEKU OD LAT 5 PROPONUJEMY:
– Zajęcia oswajające z wodą,
– Zajęcia przygotowjące do nauki pływania elementarnego,
– Naukę pływania elementarnego,
– Naukę pływania stylami sportowymi, (KRAUL NA GRZBIECIE, KRAUL NA PIERSIACH, STYL KLASYCZNY – ŻABKA)
– Doskonalenie techniki pływania stylami sportowymi i naukę pływania stylem motylkowym,

MŁODZIEŻY I OSOBOM DOROSŁYM PROPONUJEMY:
– Poprawę i doskonalenie techniki pływania stylami sportowym,
– Naukę pływania nieopanowanymi stylami pływackimi,

PROGRAM KURSU NAUKI PŁYWANIA OBEJMUJE 32 GODZINY LEKCYJNE ZAJĘĆ I REALIZOWANY JEST W CZASIE SEMESTRU SZKOLNEGO

Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorem organizującym zajęcia:  tel. 785 600 065

Jak takie zajęcia wyglądają?

Zainteresowanych prosimy o kontakt z instruktorem organizującym zajęcia:  tel. 785 600 065